Tortellini met room en ham
Posted On 19 februari 2020

Tortellini met room en ham is een makkelijk en snel gemaakt recept voor één van de meeste geliefde Italiaanse gerechten.
Je kunt daarbij helemaal zelf beslissen of je verse tortelini gebruikt, eventueel zelf gemaakt, of gewoon heel gemakkelijk droge tortelini die je in zakjes in de supermarkt kunt kopen.
Die zakjes tortelini zijn eigenlijk best wel handig, omdat je de pasta in verschillende variaties kunt kopen. Voor dit gerecht gebruiken we tortelini gevuld met kaas, maar je kunt natuurlijk een andere vulling gebruiken.

Prep Tijd | 15 Minuten |
Kook Tijd | 15 Minuten |
Porties | Personen |
Ingrediënten
- 500 Gram Tortelini met kaas gevuld
- 5 Deciliter Room
- 2 Deciliter Stevige kippenbouillon
- 2 Uien
- 200 Gram Gekookte ham
- 50 Gram Rucola
- 2 Eetlepels Fijngesneden basilicum
Ingrediënten
| ![]() ![]() ![]() |
Instructies
- De tortelini koken volgens de aanwijzingen op de verpakking.
- Snij de ham in reepjes of blokjes.
- De uien schoon maken en fijn snipperen. Doe wat olie in een koekenpan en fruit hierin de uien.
- In een grote pan de room mengen met de bouillon en de stukjes ham. Breng het mengsel aan de kook en laat het gedurende 10 minuten zachtjes koken. Het mag best wat indikken.
- Eventueel de rucola kleiner snijden. Meng de rucola, de uien, en de basilicum door de saus, en laat dit nog een minuutje meekoken.
- De tortelini afgieten en bij de room in de pan doen, goed omscheppen.
Notities